5 jednoduchých triků pro perfektní pleť

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Perfektní pleť je snem většiny lidí. Avšak může být těžké tohoto snu dosáhnout, když nevíme, jak na to. Na trhu existuje mnoho kosmetických produktů, které slibují zázračné výsledky, ale pravdou je, že správná péče o pleť zahrnuje mnohem více než pouze použití krému. Zde je 5 jednoduchých triků pro perfektní pleť.

Pravidelné čištění pleti

Prvním a nejdůležitějším krokem k perfektní pleti je pravidelné čištění. Nečistoty, jako jsou prach, mastnota a make-up, mohou způsobit ucpané póry a akné. Proto je důležité vyčistit pleť dvakrát denně (ráno a večer) pomocí jemného čisticího přípravku a vlažné vody.

Použití hydratačního krému

Dalším klíčovým krokem je použití hydratačního krému. Každý typ pleti (bez ohledu na to, zda je suchá nebo mastná) potřebuje hydrataci, bez ní se pleť může stát suchou a šupinatou. Vyberte si krém, který odpovídá vaší pleti a aplikujte ho každé ráno a večer po čištění pleti.

Pravidelná exfoliace

Exfoliace odstraní mrtvé kožní buňky, navíc pomáhá udržovat pleť hladkou a jasnou. Používejte jemné exfoliační přípravky a aplikujte je jednou týdně. Pokud máte citlivou pleť, zvolte jemné přípravky a aplikujte je méně často. Nezapomínejte nanášet SPF, abyste zabránili vzniku pigmentových skvrn po exfoliaci.

Použití krému s UV ochranou

Slunce může poškodit pokožku a způsobit předčasné stárnutí a hyperpigmentaci. Proto je důležité chránit pleť před slunečním zářením pomocí krému s UV ochranou. Používejte krém se s ochranou SPF 50 a aplikujte ho každý den, dokonce i ve dnech, kdy je venku oblačno.

Pravidelný pitný režim a zdravý životní styl

Konečným krokem k perfektní pleti je pravidelný pitný režim a zdravý životní styl. Dostatečné množství vody pomáhá udržovat pleť hydratovanou a zdravou. Strava bohatá na ovoce, zeleninu a celozrnné potraviny dodává pleti potřebné živiny pro zdraví a krásu. Kromě toho cvičení zlepšuje krevní oběh a dodává pleti dostatečnou výživu a kyslík.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama