5 drobností, které vám ničí vztah

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Problémy ve vztahu mohou začít maličkostmi, kterým nepřikládáme velkou váhu. Na co je potřeba dávat si pozor a jaké chyby soužití neprospívají? To vše zjistíte v našem článku.

Berete partnera jako samozřejmost

Často se stává, že po mnoha letech společného života začínáte pociťovat nudu a stereotyp. Na vztahu je důležité pracovat, pokud vám začne něco vadit nebo se cítíte nepříjemně, komunikujte. Zamyslete se a uvědomte si, zda by vám partner v osobním životě chyběl a jak byste se cítila, kdybyste ho neměla.

Dejte partnerovi najevo zájem a náklonnost, překvapte ho a zkuste do každodenního stereotypu přivést něco nevšedního. Překonejte lenost, podnikejte společné aktivity, vyrazte například na prodloužený víkend.

Vyčítání a kritika

Výtky v kombinaci s nepříjemným tónem hlasu, s tím se můžete setkat na denním pořádku. Protějšek vám vyčítá každou drobnost, je negativní a vy se kvůli tomu cítíte špatně. Zkuste partnerovi dát prostor, nechytat se maličkostí, zaměřte se naopak na to hezké, promyslete, jak takové napětí mezi vámi zmírnit.

Dlouhodobá kritika vede ke zhoršení komunikace, ovlivňuje intimitu a vytváří pocit odporu. Pokud se v přítomnosti partnera necítíte dobře a nezvládnete s ním být ani v jedné místnosti, měla byste si najít někoho, s kým vám bude příjemně.

klidnou myslí jde vždy vše snadněji.

Zdroj: Freepik.com

Stěžování

Každý den poslouchat, co všechno se vám nelíbí, jak se vám do ničeho nechce a naříkání, že jste na vše sama, je nepříjemné. Partner vám nebude donekonečna tolerovat vaše změny nálad a ani vzteklé chování hned po ránu. Zkuste se nad věci povznést, brát je s nadhledem a nevidět za každou cenu potíže.

Závislost na partnerovi

Chcete s ním být každý den a každou minutu, nespustíte z něj oči a nenecháte mu ani chvilku času pro sebe? Přivázat svůj protějšek na uzdu a nenechat ho trávit volný čas s přáteli, je cesta do pekla. Postupem času bude váš vztah chladnout, nebudete spolu chtít sdílet svoje pocity a začnete se odcizovat.

S pocitem, že chcete mít partnera pod dohledem celý den, byste měla začít pracovat. Z drobnosti může závislost přerůst do velkého problému. Nemusíte přece trávit všechen volný čas společně, jeden večer v týdnu se bez vás partner obejde.

Nejistota

Žárlivost je v pořádku, ale pouze v přiměřené míře. Jakmile začnete žít v nejistotě, kontrole a obviňování, opravdu to pro váš vztah nebude prosperující. Vyžadovat nezdravým způsobem pozornost, nerespektovat soukromí a hranice vašeho partnera je sobecké. Ukazujete, že myslíte pouze na svoje vlastní potřeby a ne na váš vztah.

Jak o svůj vztah pečujete vy? Co je podle vás cestou k záhubě?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama