4 romantické filmy, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Romantické filmy patří k nejvyhledávanějším žánrům dnešní doby. Mnoho žen je miluje, prožívají zamilovaný příběh spolu s hlavními hrdiny, dojmou se a popláčou si u dojemných scén. Připravili jsme si pro vás tipy na tu největší romantiku, kterou rozhodně nepřehlédnete.

Láska nebeská

Kdo by neznal debut britského scénáristy Richarda Curtise? Jedna z nejznámějších amerických klasik nesmí chybět na obrazovkách v moment, kdy chcete pořádnou dávku romantiky, humoru a sentimentu. V tomto filmu se najde zkrátka každý.

Prolíná se zde několik linek, máme zde například britského premiéra, který se zamiluje do své sekretářky, ale naopak jeho starší sestra začíná řešit manželskou krizi. Mladý pár herců, který se seznámí na place při natáčení pornofilmu, naivního spisovatele s krásnou portugalskou hospodyní nebo jedenáctiletého chlapce, kterému s dětskou láskou pomáhá jeho nevlastní otec.

Notting Hill

Neboli moderní pohádka pro dospělé je jednoduchý příběh o setkání dvou lidí z naprosto odlišného prostředí. V hlavní roli Hugh Grant a Julia Roberts, lepší duo jsme si nemohli přát. Děj pojednává o prodejci jednoho londýnského knihkupectví a světoznámé herečky ze Spojených států, která ve stejný moment natáčí v Londýně.

Ta si zajde koupit knihu a narazí tam na Williama, který ve stejném knihkupectví prodává. Jejich cesty se již neměly střetnout, ale William si jde do stánku koupit džus, narazí na světoznámou herečku a polije ji celou halenku. Omluví se a nabídne, že si k němu může jít blůzu vyčistit. Poznávají se, vzniká mezi nimi pouto a divák má tak o romantiku postaráno.

Zdroj: Freepik.com

Deník Bridget Jonesové

Dvaatřicetiletá Bridget je svobodná a pracuje v londýnském nakladatelství. Její život je plný trapasů a trapných momentů, naváže intimní vztah se svým šéfem, stane se jeho milenkou. Ten ji však podvádí, proto se do toho zapojí i její matka a snaží se ji dát dohromady s úspěšným právníkem Markem, kterého zná celý život. S hlavní hrdinkou se divačky velmi ztotožňují, komedie a nadhled, se kterým postava vystupuje, je k popukání.

Čtyři svatby a jeden pohřeb

Romantika, humor a prostředí plné nezávazných rozhovorů či rozjímání nad životem. V hlavní roli opět Hugh Grant, který zde hraje nesmělého, ale vtipného a okouzlujícího Charlese. Není schopen vyjádřit své city k jakékoliv osobě a díky svým kamarádům se rozhodl, že lepší bude se nikdy neženit. Jenže potká Carrie, obyčejnou americkou dívku, která ho sice nadchne, ale i přesto se pokouší nezamilovat se. Romantický vztah mezi hlavními hrdiny, který autoři odkládají a vykreslení jednotlivých postav má velký divácký ohlas, proto se dílo řadí mezi ty nejlepší romantické filmy, které kdy vznikly.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama