3 typy lidí, kteří vám brání v dosažení vašich cílů

Gynex

Reklama

Každá máme nějaký sen. Jedna si chce otevřít vlastní kavárnu a prodávat v ní domácí moučníky, po kterých se budou zákazníci olizovat až za ušima. Druhá touží odjet za hranice, vyzkoušet si život v jiné kultuře a osvojit si cizí jazyk. Třetí si přeje spustit vlastní e-shop a prodávat na něm ručně šité oblečení pro děti.

I když jsme každá úplně jiná, všechny máme své sny. A je to tak dobře, každý by měl mít svůj sen, za kterým si půjde. Co když ale kolem sebe máte lidi, kteří vám v tom brání? Možná se totiž obklopujete tzv. zabijáky snů, jež aniž by kolikrát chtěli, podvědomě vás od splnění si svého snu odrazují a vaše snahy hatí.

Negativní člověk

Mít ve své blízkosti negativně založeného člověka není obecně vůbec žádným přínosem, ba spíše naopak. Pokud se totiž stýkáme s někým, kdo na všechno a na všechny hledí z té stinné stránky a na ničem neumí najít to dobré, automaticky nás táhne ke dnu.

A možná se někdo takový objevuje i ve vašem okolí. Je to člověk, kterému když se svěříte se svými sny a plány, začne se na vás mračit a během chviličky vysype z rukávu tolik negativních důvodů, proč to nejde, proč byste se do toho neměla pouštět a proč vám to nevyjde. Skutečně se chcete nechat ovlivňovat od někoho, kdo nic v životě nedokáže, protože to prostě ani nezkusí?

Přechytralý člověk

Člověk mající pravdu za každou cenu, který nedokáže brát v potaz, že by pravdu mohl mít také někdo jiný. Jsou to přesně ty lidi, kteří, jak se říká, všude byli, všechno viděli minimálně třikrát a všechno umí nejlépe. Nemáte kolem sebe někoho takto založeného?

Na první pohled se možná zdá, že mít vedle sebe někoho takhle zkušeného přece nemůže být na škodu. Jenže pozor – tihle lidé se mnohdy jen tváří, že všechno umí, nebo jsou o tom přesvědčeni, ačkoli to třeba ani není pravda. Mají jen svoji pravdu a přes tu nejede vlak. Ani s nimi ale svých snů nedosáhnete.

Posměvačný člověk

Posměváčky nemá nikdo rád. Možná vám to kladla na srdce paní učitelka již jako malé holčice v mateřské školce, protože jak je známo – posmívání se nedělá přátelé. Jenže posměváčci jsou i mezi dospělými a kdo ví – třeba je alespoň jeden takový i ve vaší blízkosti.

Pokud tomu tak skutečně je, odhalíte ho poměrně snadno. Ať mu totiž řeknete cokoli, vysměje se vám a udělá si z toho legraci. Nic nebere vážně a doslova si libuje v tom, když může někomu pošlapat jeho sny. A jde mu to bohužel dost dobře, protože s takovým člověkem za zády nic ani nezkusíte, jelikož podlehnete jeho dojmu, že je to vlastně strašná hloupost.

Je úplně jedno, jaký je váš sen. Je totiž váš a nikdo by vám do něho neměl mluvit. Zamyslete se, jestli kolem sebe nemáte některý z výše zmíněných typů lidí – a pokud ano, snažte se jim vyhnout. Jedině tak se vám na vaší cestě podaří dojít až do cíle.

Tip: Přečtěte si také, jak si zvýšit sebevědomí a začněte si plnit sny bez ohledu na ostatní.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama