3 knihy, které vám pomohou rozjet vlastní podnikání

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Láká vás podnikání a chtěli byste s ním začít? Jistě máte nějakou představu o tom, jak to funguje. Než se do toho ale pustíte, doporučujeme vám přečíst si nějaké knihy. Máme pro vás tři tipy na knihy, které byste měli znát, než se pustíte do podnikání.

Chtěli byste začít podnikat, ale nevíte, jak na to? Pokud čekáte, že v nějaké knize najdete přesný návod krok za krokem – jste na omylu. Ale přesto jsou knihy skvělou studnicí znalostí a myšlenek, které uplatníte nejen v podnikání. Mohou vám rozšířit obzory, změnit názor na konkrétní věci a něco vás naučit. 

Máme pro vás tři hlavní tipy na knihy, které byste si určitě měli přečíst. I kdybyste podnikat nezačali, znalosti z knih se vám budou hodit i v normálním životě. 

A které knihy to jsou?

1) Bohatý táta, chudý táta

Že ji neznáte? Chyba! Tohle je klasika v rámci knih o podnikání, ale tyto myšlenky uplatníte nejen v podnikání. Robert T. Kiyosaki ukazuje dva různé směry, jakými lze přemýšlet, a ovlivňovat tak svou finanční situaci. Tato kniha vám pomůže i ve chvíli, kdy chcete být pánem svých peněz. Naučí vás o nich přemýšlet jinak. 

2) Konec prokrastinace 

Znáte Petra Ludwiga? Velmi inspirativní člověk, který dokáže změnit pohled na svět a na život. Jeho přednášky dokážou divy snad s každým. Neznáme člověka, který by slyšel jeho přednášku či četl jeho knihu a nic si z toho nevzal. 

O čem tato kniha je? Odkládáte úkoly? Petr vás naučí to nedělat. Opravdu vám doslova změní pohled na život. A to za přečtení stojí, ne? Spousta lidí pouze mrhá časem, lelkuje a prokrastinuje. To znamená, že vlastně nic nedělá. Jak to změnit? Přečtěte si i tuto knihu a uvidíte sami. 

3) Jak získávat přátele a působit na lidi

Dale Carnegie je jeden z top pisatelů na témata týkající se podnikání a osobního rozvoje. Jeho knihy by vám neměly chybět. 

A o čem je tato? Dale Carnegie ukazuje na reálných příbězích významných osobností, jak to funguje v životě. Vysvětluje, jak funguje přátelství, ukazuje nám, co lidé chtějí a jaké věci jim imponují, jak to vidět a rozeznat. V neposlední řadě dává univerzální návod na to, aby vás lidé měli rádi. Díky této knize se stanete lepším společníkem a všude vás rádi uvidí. Pomůže vám i podávat kritiku tak, aby se to nikoho nedotklo a neutrpěla vaše oblíbenost. Nevěříte? Přečtěte si ji a dáte nám za pravdu. 

Vybrat pouze tři knihy je oříšek, protože těch opravdu dobrých titulů je mnohem více. Avšak tyto tři jsou podle nás opravdu TOP a měli by si je přečíst všichni. 

Pokud vás osobní rozvoj a věci ohledně podnikání zajímají, rozhodně neopomeňte knihy různých autorů. Ať už zmíněný Robert T. Kiyosaki, Napoleon Hill, Dale Carnegie, Brian Tracy, Zig Ziglar nebo třeba Frankt Bettger. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama