3 bylinky, které budou mít pozitivní vliv na vaše trávení

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Problémy s trávením postihnou čas od času každého z nás. Někdy se může jednat o dietní chybu, jindy je to vlivem dalších faktorů. Přemýšlíte, jak můžete přispět k lepšímu trávení za pomoci bylinek? A které budou ty nejlepší?

Trávení je složitý proces, během kterého dochází k rozmělnění potravy a vstřebávání živin. A protože se jedná o dlouhý proces, může se v něm kdykoliv něco pokazit. Někdy vám může být těžko, jindy vás zastihne plynatost. A jindy dojde i na průjem nebo zvracení. Existují bylinky na trávení, které vám pomohou? Známe tři nejlepší!

Zázvor

Cítíte nevolnost, ale nezvracíte? Pak vás může tento nepříjemný stav docela nepříjemně překvapit. A co teď? Stačí, když zkusíte svou nevolnost utlumit zázvorem. A to ideálně za pomoci kvalitního čaje, který si připravíte z nastrouhaného čerstvého kořene zázvoru. Na jeden šálek vám bude stačit asi 1 cm.

Zázvor dokáže podpořit rychlost vašeho trávení. Pokud vám tedy bude těžko, měl by vám zázvor pomoci dostat jídlo do dalších částí trávicího ústrojí. A vám se díky tomu uleví.

Máta

Dalším pomocníkem v boji za lepším trávením je máta. A to nejen v podobě kupovaného bylinkového čaje, ale i čerstvé máty, ze které si tento vynikající čaj uvaříte. Mátu si můžete velmi snadno pěstovat i doma. 

Kromě toho, že máta funguje jako prevence zvracení a průjmu, měla by vám pomoci odstranit nepříjemné žaludeční křeče.

Kmín

Dalším zázrakem, který je ale spíše kořením než bylinkou, je kmín. Ten vám může v boji proti zažívacím potížím pomoci znatelně. Kmín působí na redukci plynatosti – má antimikrobiotické účinky a zlepšuje vaše trávení. Někdo ho používá při vaření, můžete si z něj ale udělat i čaj.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama